voor inwoners, met gemeenten

Updates inzameling GAD; tot maandag geen inzameling en scheidingsstations gesloten

Publicatiedatum: 7 januari 2026

Update 7 januari 12.00uur – de rest van de week geen inzameling en scheidingsstations blijven gesloten

De weersomstandigheden laten het helaas niet toe om de inzameling van het huishoudelijk afval deze week te hervatten. We snappen dat dit voor veel inwoners vervelend is. Ook voor ons brengt dit een (sneeuw)berg uitdagingen met zich mee. We zetten alles op alles om – zodra we weer veilig aan de slag kunnen – zoveel mogelijk op te lossen. Daarbij moeten we helaas wel prioriteiten stellen en kunnen dus niet alle achterstand inlopen.

Volgende update volgt aankomende zondag.

Wat betekent dit?

  • De scheidingsstations blijven in ieder geval tot maandag dicht.
  • De kliko’s die deze week op de kalender staan worden niet geleegd. Wij vragen u de kliko weer binnen te halen en de eerstvolgende keer weer buiten te zetten. De kliko’s voor restafval die we deze week niet hebben kunnen legen komen we volgende week ophalen. We plannen hiervoor een extra ronde in, meer informatie daarover volgt later.
  • Het ophalen van de kerstbomen schuift letterlijk een week door. U kunt de afvalkalender aanhouden maar dan een week later.
  • Ondergrondse containers kunnen niet geleegd worden. Wij willen u vriendelijk vragen uw afval – waar mogelijk – nog even thuis te bewaren. Wanneer er zakken of ander afval op de containerplaat staat kan de ondergrondse container niet geleegd worden voordat de plaat schoon is.
  • Onze klantenservice is op sommige momenten moeilijker te bereiken door de drukte. Zij hebben – naast de inkomende telefoontjes en vragen over de mail – ook reeds gemaakte afspraken te verplaatsen.

Wij hopen op uw geduld en begrip in deze bijzondere omstandigheden.

 

Update 6 januari 10.00uur  – we rijden vandaag en morgen niet uit en scheidingsstations blijven dicht

In verband met de uitdagende weersomstandigheden hebben we moeten besluiten vandaag en morgen niet uit te rijden. Zoals ook eerder vermeld moeten we deze beslissing nemen om de veiligheid van onze eigen medewerkers en anderen op de weg te waarborgen. Wij vinden dit voor al onze inwoners erg vervelend maar hopen op uw begrip in deze bijzondere weersomstandigheden. Wat betekent dit voor u?

Kliko’s

Stond er in de kalender dat wij maandag (5 januari), dinsdag (6 januari) en woensdag (7 januari) bij u langs zouden komen om uw kliko te legen? Dat hebben wij helaas niet kunnen doen. U wordt verzocht deze kliko’s weer binnen te halen.

Staat er in de kalender dat wij aankomende donderdag of vrijdag uw kliko komen legen? Dat is nog even afwachten. Ook als wij kunnen uitrijden kan het gebeurden dat wij uw kliko niet hebben kunnen legen doordat wij mogelijk niet alle straten goed kunnen bereiken. Ook dan geldt het verzoek uw kliko aan het einde van de dag weer naar binnen te halen.

Alleen inhalen kliko restafval

Heeft u een kliko met restafval die deze dagen op de kalender stond en wij niet hebben kunnen legen? Dat gaan we volgende week alsnog proberen. Hierover volgt later meer informatie. Wij willen u vragen wanneer uw restafvalkliko nog niet vol zit, deze niet aan te bieden en te wachten tot de volgende reguliere inzamelronde.

Kliko’s voor papier/karton en pmd

Extra rijden voor andere fracties (pmd en papier en karton) is helaas qua planning niet haalbaar. Deze kunt de volgende inzamelronde weer aanbieden, kijk hiervoor op uw afvalkalender.

Scheidingsstations

Al onze scheidingsstations zijn tot nader order gesloten. We kunnen de veiligheid van onze medewerkers en bezoekers onvoldoende garanderen. Ook kunnen onze vrachtwagens die de containers moeten legen en omwisselen nu niet rijden.

Kerstbomen

Ook de kerstbomen kunnen we nu niet bij u op komen halen. U kunt deze wel aan de weg leggen op uw ophaaldag. We komen deze zo snel mogelijk ophalen. Houdt u er rekening mee dat dit pas vanaf volgende week kan zijn.

Update 6 januari 07.50uur – we rijden niet uit

  • we rijden (voorlopig) niet uit.
  • scheidinggstations vandaag gesloten.

Na 10.00uur volgende update.

5 januari 13.00uur – Inzameling gestaakt

Vol goede moed zijn wij vanochtend uitgereden. Gedurende de ochtend kwamen er steeds meer meldingen van chauffeurs dat straten onbegaanbaar waren, vuilniswagens vast kwamen te zitten of weggleden. De veiligheid van onze collega’s en de mensen op de weg kunnen wij hierdoor niet waarborgen. We hebben daarom moeten besluiten om de inzameling vandaag stop te zetten. Dit betekent:

  • Het scheidingsstation Hilversum is gesloten
  • We niet alle kliko’s hebben kunnen legen
  • En vandaag geen ondergrondse containers meer worden geleegd.
  • De planning van het ophalen van kerstbomen loopt uit. U kunt de boom wel neerleggen op de voor u geplande datum, we komen deze zo snel mogelijk ophalen.

En nu?

Op dit moment zijn we aan het kijken hoe we dit voor iedereen zo goed mogelijk op kunnen lossen. Hiervoor zijn we ook afhankelijk van de weersomstandigheden. Zodra we meer weten zullen wij u hier (op gad.nl) op de hoogte houden.

Meer nieuws

Al het nieuws